Вие сте на страната
Дома > Натпревар > Официјална листа на пријавени натпреварувачи

Официјална листа на пријавени натпреварувачи

Class / CategoryFAMILY NameGIVEN NameNATION
K1M - JUNIOR
1STEINWENDTNERANTON
2DUVIVIERALBAN
3KARSENTYBERT
4MEERSMANSKILIAN
5MALEVEZLOUIS
6MACKICDUSAN
7SEFEROVICLEON
8REDZICEMIR
9PRERADOVIĆDRAGAN
10ZAPLETALMIKULAS
11KOBLIZEKDANIEL
12IVANEKROMAN
13MATĚJÍČEKVOJTECH
14REBOULAUGUSTIN
15HELYBRUNO
16HENRYSTEVEN
17DENVIRMICHAEL
18BROWNFREDERICK
19LANGENBECKBEN
20BLUMMARCEL
21PUTTKAMMERSIMON
22LIPINSKIRAPHAEL
23CIOTOLIFRANCESCO
24IANNOTTAMARCO
25PONTAROLLOLEONARDO
26NEBIOVSKIENIS
27IGNATOVHRISTIJAN
28NEBIOVSKIDZENGIS DZAN
29MAZNEVMARTIN
30OSTRBENKVID
31PISTOTNIKROK
32DIMIČALJAŽ
33JOVICMARKO
34TAHIROVICALEN
35BOSKOVICALEKSANDAR
36VEIZOVICMATIJA
37HAEFELIROBIN
38BRETSCHERCORNEL
39JENNIBASIL
40PORUBSKYALLAN
41BAKODAVID
K1W - JUNIOR
1ANSELGRUBERVICTORIA
2LEVAQUELOUISIANE
3HULPIAUCLEMENCE
4MICICMARIJA
5STIMACMAJA
6DIMOVOVABARBORA
7PALOUDOVAKAROLINA
8DVORAKOVADOMINIKA
9SATKOVAGABRIELA
10RAGUENESHELENE
11HUSSONCOLINE
12ROYELSA
13MILNELAURA
14BALLJODIE
15DURRANTESME
16CHMIELKATAZRYNA
17SULZERVERENA
18WEBERMARIA
19GRUBERSOPHIA
20MASSINICHRISTINA
21BENEDETTIMARTA
22PANATOCECILIA
23NOVAKLEA
24DOMAJNKOHELENA
25JANCARZIVA
26NOVAKBRINA
27MUELLERHANNAH
28KORTISOVABARBORA
29BARTOŠOVALUCIA
30MIZNEROVAKATARINA
C1M - JUNIOR
1ZUBČIĆLUKA
2ISPANLEON
3ZONJICMATEJ
4KLIMAVOJTECH
5JANUFILIP
6URBANDANIEL
7KRATOCHVILMARTIN
8PERREAUMATHIS
9KABIRMAXIME
10PASSERNIGLOUIS
11FLADUNGTILL
12OTTENSVEN
13ZENTGRAFMICHEL
14CLARKE WALLSDARRAGH CONOR
15ERRIQUEZFEDERICO
16OSTRBENKMAJ
17GRADISEKNEJC
18GERCERNIK
19MUELLERJONAH
20ZUZIKROMAN
21ŠOŠKASAMO
C1W - JUNIOR
1SATKOVAGABRIELA
2NEMCOVAMARIE
3PALOUDOVAKAROLINA
4KNEBLOV?TEREZA
5BEZIATMARGOT
6RAGUENESHELENE
7GAUBERTELSA
8WAITZJANINA
9ANDREESLINA
10PANATOCECILIA
11HOCEVAREVA ALINA
12MUELLERHANNAH
13SCHOLZOVAVIKT?RIA
C2M - JUNIOR
1MACKIC DUSAN /SEFEROVIC LEON
2MAKSIMOVIC FILIP /PRERADOVIC DRAGAN
3REDŽIC EMIR /DUJMOVIC MARKO
4ISPAN LEON /ZUBČIĆ LUKA
5HENDRYCH TOMAS /NACHTIGAL RICHARD
6KOBLIZEK DANIEL /SVAGR ROTISLAV
7ŠVÉDA DANIEL / SMILEK JIRI
8RUDORFER MARTIN /HRADEC MATEJ
9REBOUL AUGUSTIN / DE BRYE GAEL
10ROUSSIN MANOEL /ROUSSIN TANGUY
11FLADUNG TILL /ZENTGRAF MICHEL
12FEIL OLE /WAITZ TOBIAS
13OSTRBENK MAJ /OSTRBENK VID
14MUELLER JONAH /BRETSCHER CORNEL
C2W - JUNIOR
1BEZIAT MARGOT /RAGUENES HELENE
2WAITZ JANINA /ANDREES LINA
3HOCEVAR EVA ALINA /NOVAK LEA
4SCHOLZOVA VIKTORIA /KORTISOVA BARBORA
K1M - U23
1KASTNERERIC
2JANESCHVINZENZ
3SIKKENSBRAM
4PYPESAMUEL
5MONTULETLEO
6SUDICANES
7CAVKUNOVICADIAN
8ABDIHODŽICEMIR
9ZAPLETALVOJTECH
10ZIERISMATYAS
11NEUBERTADAM
12JELINEKFILIP
13JEANPAUL
14BAROUHMAXENCE
15HOSIEIAN
16SHEPPYALEXANDER
17ARMSTRONGSPENCER
18RUSSELLJAMES
19PAUFLERMARCEL
20LEMMENYANNIC
21HARTSTEINFINN
22PAUFLERNICO
23MCNALLYODHRAN
24ESPOSITOGABRIELE
25RAZETONICOLO
26BERNARDIANDREA
27ZLATAROVALEKSANDAR
28TEMELKOVSTEFAN
29MILANOVVIKTOR
30DIMOVNIKOLA
31LAMERSIVO
32URANKARANZE
33NOVAKTIM
34SVETINAVID
35FIRMMATIC
36MARJANOVICMARKO
37DIMITRIJEVICOGNJEN
38PEROVANOVICOGNJEN
39BOLZERNLINUS
40MEIERNICO
41MEIERLEANO
42ANDRAŠKAJAN
K1W - U23
1DREIERVALENTINA
2REITHMAYRKATRIN
3SINNESAELLAURANE
4VANDERZYPENJORINDE
5MITROVICISIDORA
6SATKOVAMARTINA
7PALOUDOVAANEZKA
8HRICOVAKLARA
9BAYEROVABARBORA
10DUPRASPHENICIA
11FRESLONPAULINE
12MURRAYVICTORIA
13ECKERT JIL-SOPHIE
14KOSTLELISA
15BOHNANNA
16LUTZMAREN
17FORMENTONGIULIA
18ROSAMATHILDE
C1M - U23
1OBADICLUKA
2TOLICIVAN
3KRISTEKVACLAV
4SMOLDASMICHAL
5SKOREPAVOJTECH
6SAUTEURNICOLAS
7KLATTETIENNE
8HUNTRYAN
9SCHWARZOLE
10SULZERJANOSCH
11PLATETORBEN
12LEMMENDAVID
13CLARKE WALLSDARRAGH CONOR
14QUINTARELLIMATTIA
15DELL'AGOSTINOGIORGIO
16BIANCHETTIGIACOMO
17MAPELLITOMMASO
18MILANOVViktor
19ZDRAVKOVICPAVLE
20MEIERNICO
21GEWISSLERMATUS
C1W - U23
1GRZINALBA ZOE
2PALOUDOVAANEZKA
3SATKOVAMARTINA
4ŠTĚPÁNKOVÁPETRA
5PLACHTOVAALEXANDRA
6HOUSTONRACHEL
7LUTZMAREN
8PANATOALICE
C2M - U23
1MACKIC DUSAN /SUDIC ANES
2SEFEROVIC LEON / PRERADOVIC DRAGAN
3REDŽIC EMIR / ČAVKUNOVIC ADIAN
4OBADIC LUKA /TOLIC IVAN
5JELINEK FILIP /KRISTEK VACLAV
6SOTOLA KAREL /SMOLDAS MICHAL
7SAUTEUR NICOLAS /YDOUX ТОМ
8SCHWARZ OLE /SULZER JANOSCH
9PLATE TORBEN /LEMMEN DAVID
10KROENER TOBIAS /KROENER YANNICK
11QUINTARELLI MATTIA /DELL'AGOSTINO GIORGIO
12BIANCHETTI GIACOMO /MAPELLI TOMMASO
13ZDRAVKOVIC PAVLE /DIMITRIJEVIC OGNJEN
14SKAKALA JURAJ /GEWISSLER MATUS
C2W - U23
1LUTZ MAREN /SULZER VERENA
2PANATO ALICE /PANATO CECILIA

Листа на пријавени натпреварувачи

 

Top